"Náš syn v 11.tom roku prekonal zápal pankreasu, po každom jedle mal nepredstaviteľné kŕče a bolesti, veľmi schudol a začal odmietať jedlo, zohnala som mu tráviace enzýmy, s ktorými sa ako tak dokázal najesť keď ich užil pred jedlom ale bol veľmi slabý a malátny a vôbec nepriberal, vtedy som sa dozvedela o prípravku qinton. Krátko po začatí užívania sa mu zlepšila chuť do jedla, bolesti postupne ustávali, mal omnoho viac energie, lepšiu farbu a v priebehu pol roka sa mu podarilo dosiahnuť hmotnosť primeranú jeho veku a výške. Opäť začal športovať, keďže mal znovu dostatok energie. Hoci lekári nepoznali riešenie, quinton nám jednoznačne pomohol."

A.G.

"Mám náročnú prácu, denný stres.... Denne si dávam 2ampulky na ráno (keď nezabudnem), odkedy to užívam, cca pol roka, cítim sa v lepšej kondícii. Možno je to len môj subjektívny pocit, ale cítim sa lepšie.

Peter

"Náš osemročný syn bol veľmi chudučký až tak že mu trčali všetky rebrá. Odmieta jesť ovocie aj zeleninu. Každý mesiac zostával doma jeden alebo aj dva týždne kôli zahlieneniu. Dozvedeli sme sa o q. hypertronic auž druhý rok podávame nášmu synovi ráno na lačno jednu ampulku. Už po dvoch mesiacoch si pýtal viac jedla aj druhú večeru. Vážil 21 kg dnes má stabilných 29kg výška 140cm čo je ideálne a už nepriberá. V škole nevymeškal ani jednu hodinu pre chorobu už rok za čo sa na nás občas "hnevá"."

Viera Plachetková

"Pozdravujem,

naša malá dcéra mala na hlave otvorenú ranu, stále si tam rozškriabala chrastu, veľmi ťažko sa to hojilo. Napadlo ma aplikovať hypertonik quinton večer, ráno bola rana krásne stiahnutá. Veľmi dobré."

Marta Hurbanová

"Dávame to našej malej dcére (10r) už 2 roky, každé ráno na lačno jednu ampulku. Predtým bola sústavne zahlienená, teraz sa to podstatne zlepšilo. Chorá nebola viac ako rok.

Verím, že aj Quinton má na tom zásluhu."

L.H.

"Najväčšiu radosť mám z okamžitej reakcie na Quinton, nanesený na očné viečka malého školáka, postihnuté vitiligom, pričom za spoluúčasti liečebného účinku metódou EAV cca 1 hod. dopoludnia a 1/2 hod. popoludní v rámci opakovaného testovania, biela kožná plocha zružovela už v podvečer."

O.T.


Skúsenosti lekárov a profesionálov v zdravotníctve

Dr. Remedios Más

Pred mesiacom sa ku mne do ordinácie dostavila pacientka, 45 rokov, s akútnou bolesťou brušnej steny. Pri vyšetrení bol zistený absces veľkosti vlašského orecha obklopený veľkou plochou infekčnej celulitídy. Oblasť bola veľmi červená a horúca a aj pri ľahkom dotyku veľmi bolestivá. Okamžite som ju poslala na pohotovosť. Chirurg po kontrolnej sonografii rozhodol o nutnosti zákroku, drenáže.

Poslal ju znovu ku mne do ordinácie na kontrolu hojenia. Chirurgická rana merala 4 cm na dĺžku a 3 na šírku a bola hlboká 2 cm. Bola vyplnená drenážnou gázou napustenou bežným antiseptikom. Chirurg predpísal dennú kúru po dobu jedného mesiaca a týždenné kontroly podľa vývoja.

Spomenula som pacientke, že by mohla vyskúšať inú kúru. Namiesto bežného antiseptiká mohla používať na liečenie len morskú vodu. Vysvetlila som jej výhody kúry tohto typu a povedala som jej, že jej problém bude vyriešený za dva týždne. Pacientka súhlasila a začali sme dennú kúru Quintonom.

Každý deň pacientka striekala Quinton na celú ranu a zapálenu zónu v okolí a čistila sekréty. Potom úplne vypĺňala ranu morskou vodou a niekoľko minút ju tak ponechala. Potom zónu osušila a pokryla náplasťou. Od začiatku sa rana vyvíjala veľmi dobre a nevykázala žiadnu komplikáciu ani infekciu.

Rana sa zahojila vo veľmi krátkom čase bez ďalších komplikácií.

Dr. Miquel Samarra Stehle

Roztok Quinton je vynikajúci terapeutický prostriedok, ktorý máme aktuálne k dispozícii. Nevyhnutná tendencia medicíny k špecializácii viedla k hľadaniu špecifických farmaceutických prostriedkov pre riešenie zdanlivo konkrétnych problémov. Avšak vo svojej klinickej skúsenosti som si mohol overiť, že nešpecifikovaná liečba, ktorá sa zameriava na celého jedinca, to znamená taká, ktorá lieči viac príčiny problému než následky a symptómy, vyrieši väčšinu špecifických patológií. Zdalo by sa logické predpokladať, že ak niektorý terapeutický prostriedok pôsobí priaznivo na medzibunkovú tekutinu (mediálna tekutina čiže Pischingerův systém), kde dochádza k všetkým bunkovým biochemickým reakciám, dôjde k pozitívnemu vplyvu na celkové zdravie jedinca.

Z iného hľadiska vieme, že plazma nie je nič iné ako "malé vnútorné more", liečba morskou vodou teda pomôže prevencii a liečbe akejkoľvek poruchy, ku ktorej dôjde v tejto plazme.

Medicína budúcnosti bude jednoznačne viac preventívna a menej zásahová. Farmaká budú používané v presnej miere. Naše verejné a súkromné zdravotnícke systémy môžu byť efektívne a rentabilné, iba ak budú podporovať vlastnú starostlivosť o zdravie u našich pacientov. Toto všetko si vyžaduje trpezlivosť a vôľu zahrnúť najlepšie poznatky medicíny z minulosti i súčasnosti. Obnovenie terapie morskou vodou teda znamená vrátiť sa k niečomu prostému, účinnému, efektívnemu a prirodzenému.

Dr. Inma González

V našom Stredisku biologickej medicíny používame inhalovanie séra Quinton ako základnú liečbu u náchylných pacientov.

U detí ako základnú liečbu pri rôznych alergiách, ako prevenciu na jar a na jeseň odporúčame domáce rozprašovanie rozprašovačom ½ ampulky hypertonického séra Quinton tri dni v týždni a zvyšok ampulky podávať orálne.

Dr. Carmen Ruipérez Asensio

Moja prvá skúsenosť s Quintonom bola pred nedávnom, keď moja matka trpela bércovými vredmi. Keď  prišla ku mne, robila som liečbu inou metódou. Výsledky boli dosť dobré, ale k úplnému vyliečeniu nedošlo. Spomenula som si, že mám vzorky Quintonu a použila som ho namiesto pôvodného séra. Na moje prekvapenie boli nasledujúci deň vredy takmer zatvorené, hyperémia a vyrážka zmizla, bolo to skvelé. Od toho okamihu som aplikovala iba Quinton a za niekoľko dní nebolo po vredoch ani pamiatky.

V druhom prípade ide aj o žilové vredy na oboch dolných končatinách s vývojom viac ako rok u veľmi starej pani s problémami s pohyblivosťou. Mala vážne vredy, ktoré liečila každý deň doma, a lekár jej povedal, že sa nikdy nezavrú. Ja som jej poradila, aby použila dve hodiny pred liečbou vodu Quinton. To robila, bez toho aby o tom lekári povedala. Za niekoľko dní sa rany zlepšili natoľko, že lekár pri kontrole nechápal, čo sa stalo, a ako to, že jeden z vredov je prakticky zahojený.

Tretí prípad sa týka dievčaťa sa zraneniami na chrbte spôsobenými širokou náplasťou. Vykazovala odreniny, opuch, vriedky s vodnatým obsahom, vyrážku, bolesť a svrbenie. Išla k lekárovi, ale jej stav sa nezlepšoval. Ja som jej aplikovala jednu ampulku izitonického Quintonu priamo na gázu, ďalší deň zranenie prakticky zmizlo, aplikovali sme ďalšie ampulku a dievčatko sa vyliečilo úplne.

Arantxa Baeza Ruzafa, nutričná poradkyňa

Pomohli sme mnohým ľuďom tým, že sme im ponúkli Morskú vodu Quinton s veľmi pozitívnymi účinkami na ich organizmus. Niektoré prípady, ktoré som mala v ordinácii, ako tehotné ženy, ktorým odporúčam hypertonický Quinton, ak sú unavené, a ako prísun minerálov do organizmu. Ak sa v prvých mesiacoch tehotenstva vyskytujú nevoľnosti a zvracanie, odporúčam izotonický Quinton. Mali sme tu bábätká alebo deti s kolikami alebo hnačky, ktorým sa rýchlo podali ampulky s izotonickým Quinton a za niekoľko dní sa výrazne zlepšili. Ak deti vykazujú vysokú zahlenenosti, podávajú sa im ampulky isotonického Quinton s nosovým sprejom.

Teraz mám v starostlivosti 45-ročnou ženu, ktorá chudne pomocou rád výživovej poradkyne, a bola u nej diagnostikovaná vážna chudokrvnosť s veľmi nízkou hladinou feritínu. Pomocou hypertonického Quintonu zdvíhame hladinu železa a feritínu.

Skvele účinkuje na gastroenteritídy alebo žalúdočné problémy, plynatosť, koliky, hnačky a pod. U fibromyalgie sa používa ako doplnok k liečbe pre obnovenie krvnej plazmy a motorických funkcií. Pri menopauze sa podáva pre obnovenie straty minerálov u žien v tejto etape hormonálnych zmien.

Morskú plazmu Quinton používame neustále, pretože mnoho pozitívnych výsledkov pri podávaní Quintonu nás pevne presvedčilo a ubezpečilo o správnosti podávania tohto produktu.

Dr David Diez

Som členom lekárskeho tímu v Elche CF, futbalového klubu 2. španielskej divízie. Hráči v prvej časti sezóny boli dosť vyčerpaní. Bolo potrebné im pomôcť obnoviť sily. Zaradili sme  hypertonický Quinton. Na začiatku sa na nás pozerali divne a ešte divnejšie pri pití. Teraz o Quinton už žiadajú sami. Osobitnú pozornosť venujem útočníkovi na krídle, ktorý strávil víkend s gastroenteritídou. Dávam mu dve ampulky Quintonu zmiešaného s trochou izotonického nápoja. V autobuse na spiatočnej ceste kontrolujem hráčov, ktorí boli najprv rezervovaní voči tomuto skvelému doplnku pre športovcov, a teraz o neho žiadajú, ako by na ňom závisela celá ich športové kariéra. Spomínam si, ako mi pred začiatkom sezóny jeden z nejcharismatickejších hráčov, ktorý práve pristúpil do tímu, povedal: "Doktor, Quinton je výborný, že? Ako pomáha dať sa dokopy! "A jas a usmievama mám radosť z troch bodov, z ktorých aspoň za časť vďačíme Quintonu.

Začína nasledujúci týždeň a ja som v ordinácii. Prichádza jeden z mojich pacientov a sťažuje sa na príznaky, ktoré ukazujú na nádchu. Hlavne si sťažuje na upchatý nos, ktorý mu navyše spôsobuje vysušenie a podráždenie nosovej sliznice. Predpisuje mu Quinton pre nosovú hygienu na vymývanie. A radím mu, aby kloktal Quinton Isotonic a potom ho vypil. Pozerá sa na mňa divne. Ale o tri dni neskôr sa vracia s úplne iným výrazom. Od tej doby je z neho ďalší fanúšik Quintonu. Používa ho pri cvičení, dáva ho svojim príbuzným, keď majú gastroenteritídu, odporúča ho svojim kolegom, ktorí cvičia.

Quinton je proste skvelý!

Dr. Verdú

Moja osobná skúsenosť s produktmi na báze morskej plazmy Quinton mi ukázala, že je veľmi účinná pri sezónnej alergickej nádche, ktorou som trpel od skorej mladosti.

Prinajmenšom počas posledných dvoch rokov som ju liečil výlučne nosovým hypertonickým roztokom Quinton a očným izotonickým roztokom, pretože mnoho alergických rým začína preniknutím spór slznými kanálikmi.

Výsledok tejto exkluzívnej liečby spôsobil, že akékoľvek iné liečebné opatrenia je zbytočné